SEN

LOGO

ŁĄCZYMY POKOLENIA

III Pyrzycka Senioriada

Oni już wiedzą, że życie na emeryturze też może być pełne wrażeń. Mowa o seniorach, którzy mają swoje pasje, marzenia, żyją aktywnie i nie zamierzają spędzać jesieni życia siedząc w domu przed telewizorem. Udowodnią to 16 kwietnia br. podczas „III Pyrzyckiej Senioriady”.

Wychodząc naprzeciw edukacji przedszkolnej i szkolnej organizatorzy: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pyrzycach postanowili wzbogacić senioriadę o włączenie najmłodszych mieszkańców naszej gminy do uczestnictwa w tej imprezie. Podczas konkurencji sportowych „na wesoło” głównymi bohaterami na parkiecie będą sportowcy 50 + (z UTW: Pyrzyce, Barlinek, Myślibórz, Szczecin, Gryfino, Złocieniec, Stargard) oraz dzieci grup „O” z Przedszkoli Gminy Pyrzyce (PPzOI nr 3, PPnr 4, PP Żabów, PP Brzezin, NPzOI Promyczek). Tegoroczna impreza będzie miała szczególny charakter, ponieważ rozegrana zostanie pod hasłem: „Zabawa łączy pokolenia”.

Igrzyska odbędą się w Hali Sportowej im. Polskich Olimpijczyków przy ul. Rolnej 5. Rozpoczęcie uroczystości planowane jest o godz. 10.55 przemarszem zespołów, po którym nastąpi otwarcie przez Burmistrz Pyrzyc – Marzenę Podzińską oraz Prezesa UTW w Pyrzycach – Zenobię Walczak. Piętnaście minut później odbędą się konkurencje rekreacyjno-sportowe.

Oprawą uczty sportowej będzie wspólny występ „od malucha do seniora” do utworów: „Jam jest żabka” i „Krasnoludek”. „Trzech Tenorów” ze Szkoły Podstawowej
z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach pod opieką Barbary Zasady – swoim występem uświetnią najwybitniejsze głosy artystów operowych wszech czasów: Plàcido Domingo, José Carrerasa i Luciano Pavarottiego. Natomiast
Zespół Śpiewaczy „Pyrzyczanka” zaprezentuje nam bogaty zestaw dzieł.

Celem SENIORIADY jest integracja studentów Uniwersytetów Trzeciego Wieku, wymiana doświadczeń, sportowa rywalizacja oparta na zasadach ”fair play”, wspieranie aktywnego trybu życia seniorów. Będzie to również wspaniały przykład, jak powinna wyglądać integracja z dziećmi oraz w jaki sposób można dawać sobie wzajemnie radość. Uśmiech na twarzach uczestników są najlepszym dowodem na to, że sport i rekreacja są ważnym elementem ich życia.

Wszystkich mieszkańców zapraszamy serdecznie do hali, aby przeżyć wspaniałe wydarzenie sportowo – kulturalne.

Wstęp wolny.         

red. Justyna Gredka