Szeroki wachlarz przygotowanych atrakcji przyciągnął do OSiR-u trzydziestoosobową grupę wspaniałych, kreatywnych i odważnych dzieciaków.

Od poniedziałku do piątku (19.08 – 24.08.2019 r.) dziewczynki i chłopcy czynnie i ochoczo brali udział w codziennych zajęciach podczas półkolonii – pn. „Zdrowiej, radośniej, weselej – z nami nie ma czasu na nudę”.

Pierwszy dzień przepełniony był różnorodnością i kreatywnością w świecie tkanin. Dzieci stworzyły własne dekoracje na t-shirtach i wykonały sztandar przepięknie odwzorowujący magiczny świat każdego dziecka.

Podczas kulinarnych inspiracji w Zielonym Wzgórzu milusińscy wcielili się w rolę kucharzy, własnoręcznie przygotowując pierogi z borówkami, hamburgery oraz pizzę. Gotowanie zakończyło się na uczcie przy wspólnym stole. W przerwie dzieci oswajały się z kucem i hasały na placu zabaw.

Kolejne wojaże zaprowadziły półkolonistów do Wrzosowa – Bałtyckiego Parku Dinozaurów i ZOO Safari, gdzie dzieci przeszły ścieżką edukacyjną, by móc poznać choć namiastkę czasów prehistorycznych. Natomiast w Parku Safari podziwiały rzadkie gatunki zwierząt. Nie obyło się bez szaleństw na urządzeniach zabawowych, a to jest to co najmłodsi lubią najbardziej.

Dalsza przygoda zaprowadziła wycieczkę do Żabowa na Strzelnicę Area Militarny. Pod okiem i asekuracją wykwalifikowanego instruktora każde dziecko mogło poczuć się jak „strzelec sportowy” oddając po dwadzieścia strzałów z dwudziestki dwójki (długiej broni sportowej).

Dzieci uwielbiają kuchenne mieszanie, ugniatanie, barwienie i bulgotanie. Tak naprawdę kuchnia to jedno wielkie laboratorium naukowe, w którym na co dzień zachodzą rozmaite zjawiska fizyczne i chemiczne. Warto nauczyć się je zauważać, warto też niekiedy podkręcić ich efektowność. Dzięki temu zostaną łatwiej zapamiętane i zrozumiane. I właśnie to zrobiliśmy podczas naszych doświadczeń w plenerze. Podkręcaliśmy kuchenno – chemiczną rzeczywistość do rozmiarów małego przedstawienia tworzonego rękoma zarumienionych z wrażenia dzieci.

Ostatnim punktem wakacyjnego programu była rekreacja na rowerach „Rodzinnie – Sportowo – Rowerowo”. Około 30 osobowa grupa (dzieci, młodzieży i dorosłych) rekreacyjnie przemierzyła wyznaczoną trasę po malowniczych terenach naszego miasta. Piękna słoneczna pogoda, uśmiechy na twarzach towarzyszyły każdemu od rozpoczęcia do zakończenia rowerowej eskapady. Na mecie -stadionie na rowerzystów czekał słodko – owocowy poczęstunek oraz grillowane kaszanki i pieczone w ognisku kiełbaski. Niesamowitych wrażeń uczestnikom dodała wspólna zabawa z rodzicami w „wodnego zbijaka” oraz festiwal barw. Wyrzucane w górę różnokolorowe proszki tworzyły wielką tęczową chmurę. Młodzi i starsi, wszyscy tańczyli, śpiewali i bawili się, rzucając kolory w powietrze.

W ramach półkolonijnego wypoczynku codziennie odbywały się zajęcia plastyczne, gry i zabawy zręcznościowe w plenerze, gimnastyka oraz nauka języka migowego. Jednym z elementów była pogadanka i instruktarza bezpiecznego zachowania się w hali, na stadionie oraz podczas wycieczek pieszych i autokarowych.

Zapewnione było wyżywienie, napoje, owoce i słodki poczęstunek. A to wszystko przebiegało w miłej i rodzinnej atmosferze pod opieką wykwalifikowanej kadry instruktorskiej.

Na zakończenie każdy uczestnik półkolonii otrzymał pamiątkowe zdjęcie oraz upominek.

O tym, jak bardzo podobał się tak zorganizowany czas letniego wypoczynku świadczyły podziękowania jakimi dzieci nagrodziły swoich opiekunów, ale i smutek podczas pożegnania z ulubionymi instruktorami i nowymi przyjaciółmi.

Półkolonia zorganizowana przez OSiR i MLKS SOKÓŁ Pyrzyce okazała się kolejny raz atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. Różnorodny i bogaty program, nie tylko nie pozwolił na nudę, ale uczył i bawił.