DOŻYNKOWY BLOK SPORTOWY „NA WESOŁO”

Jak śmiech, radość i dobra zabawa to z OSiRem. Tak też było podczas Dożynek Gminnych, które odbyły się 27 sierpnia w Giżynie. W wieloboju sportowo-rekreacyjnym pn. „AKTYWNI NA WSI” zmierzyły się reprezentacje czterech sołectw z Brzeska, Giżyna, Turza i Żabowa. Sześcioosobowe drużyny wzięły udział w takich konkurencjach jak: wielobój drwali, kto silniejszy, latający dywan, ślizg po trawie, kaczy bieg, studnia bez dna, kucharz i kucharka, miotłą ją oraz oponą do celu. Publiczność zagrzewała uczestników do walki, nie zabrakło śmiechu i dobrej zabawy. Po prawie półtoragodzinnych zmaganiach zakończyliśmy wielobój, który wcale do łatwych nie należał.

Klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce – sołectwo Turze

II miejsce – sołectwo Żabów

III miejsce – sołectwo Giżyn

IV miejsce – sołectwo Brzesko

Burmistrz Pyrzyc Pani Marzena Podzińska, sołtys Giżyna Pani Maria Kopeć oraz dyrektor OSiR Ewa Hancz wręczyły reprezentacji Turza Puchar przechodni za zdobycie I miejsca, który po zeszłorocznych rozgrywkach dożynkowych oddał Żabów. Puchar będzie w posiadaniu sołectwa Turze do przyszłorocznego wieloboju.

Nagrodami były karty podarunkowe do sklepów: Decathlon i Media Expert. Za wygraną kwotę sołectwa doposażą swoją świetlicę wiejską w sprzęt sportowy i sprzęt AGD. Za trzy pierwsze miejsce sołectwa otrzymały odpowiednio vouchery o wartości 1500 zł, 1000 zł i 500 zł. Jednak z uwagi na fakt, że udział w konkursie wzięły jedynie cztery drużyny, to postanowiliśmy wyróżnić wszystkie i tym samym sołectwo, które zajęło czwarte miejsce otrzymało voucher na kwotę 300 zł.  Vouchery podarunkowe za trzy pierwsze miejsca zostały zakupione ze środków finansowych pozyskanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach w ramach bezzwrotnej pomocy finansowej udzielonej przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa – Oddział Terenowy w Szczecinie.

Dziękujemy sołectwom, które zdecydowały się na udział w przygotowanych przez nas rozgrywkach, a uczestnikom gratulujemy siły, wytrwałości, dystansu i poczucia humoru. Pamiętajmy, że takie konkursy to przede wszystkim dobra zabawa, radość oraz sportowa rywalizacja i integracja w duchu zasad fair play.

W tym dniu byli z Wami: Ewa Hancz, Justyna Gredka, Eliza Karasiewicz, Agnieszka Lubecka, Marek Lewandowski oraz Krzysztof Nowak.