III Pyrzycka Szybka Dycha BACKER OBR 17 marca 2019 r.

Już po raz trzeci wystartowała Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR impreza, która w ciągu niespełna trzech lat zdobyła serca biegaczy w naszym regionie. Szybkie bieganie w Pyrzycach jako rozpoczęcie sezonu biegowego, a właściwie startowego stało się niemal punktem obowiązkowym w planie każdego biegacza amatora.

Szybka Dycha Backer OBR w Pyrzycach to nie tylko szybkie bieganie czyli pierwszy test szybkości po zimowym okresie treningowym, to również, a może przede wszystkim dobra zabawa w sportowej atmosferze dla biegacza na każdym poziomie sportowym. Organizatorzy zadbali o super atmosferę oraz możliwość ukończenia biegu również przez tych biegaczy, dla których bieg na 10 km to zbyt duży dystans. Specjalnie dla nich był również rozgrywany równolegle bieg na 5 km – wystarczyło skręcić na metę po pierwszym okrążeniu i medal został zdobyty.

Po raz kolejny limit wyznaczony przez Organizatora Stowarzyszenie K2 Partners został osiągnięty niemal na 4 tygodnie przed imprezą, co tylko potwierdziło faktyczne zainteresowanie biegiem w Pyrzycach, kiedy to 1000 osób dokonało rejestracji i opłaciło pakiety startowe.

Główny cel pomysłodawczyni imprezy p. Burmistrz Marzeny Podzińskiej został osiągnięty – promocja Pyrzyc poprzez realizację jednej z najlepszych imprez biegowych w regionie. Miasto Pyrzyce na pamiątkowych zdjęciach biegaczy z zabytkowymi murami i basztami w tle wygląda jak „mały Kraków”, co z roku na rok zachęca kolejnych amatorów biegania do wybrania się w marcu do Pyrzyc.

Warunki do szybkiego biegania w niedzielę 17 marca były optymalne – lekkie zachmurzenie, temperatura w granicach 11 stopni C i szybka atestowana trasa.

Szybka trasa umożliwiła osiągnąć pasjonatom biegania dobre wyniki z licznymi rekordami życiowymi.

Podium biegu na 10 km wygląda następująco:

1.Wojciech Piwowarczyk Europa Systems / Pyrzyce Biegają z czasem 34 minuty i 49 sekund

  1. Dawid Nowaczyk Go2Tri z czasem 35 minut i 32 sekundy.
  2. Dawid Gorlach z czasem 36 minut i 39 sekund

Pierwsza z Pań Maja Dudzińska z Parkrun Szczecin na mecie zameldowała się z czasem 40 minut i 49 sekund, na drugim miejscu uplasowała się Beata Białek z czasem 41 minut i 26 sekund a na trzecim Magda Szpinda z czasem 42 minuty i 49 sekund. Bieg na dystansie 10 km ukończyło łącznie 629 osób.

Zwycięzcą biegu na dystansie 5 km Jacek Gwóźdź z czasem 17 minut i 39 sekund, a wśród pań najlepsza okazała się Jutyna Romej z czasem 20 minut i 36 sekund 5 km ukończyło łącznie 223 osoby.

Na mecie na każdego czekał przepiękny medal, a wiele osób kończyło bieg w pamiątkowej koszulce biegowej ze specjalnym okolicznościowym nadrukiem , którą otrzymał każdy biegacz w ramach pakietu startowego.

Podczas biegu odbyła się zbiórka charytatywna w ramach akcji „Wybiegajmy dzieciom nowe, kolorowe przedszkole specjalne „Puchatek”. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Pyrzycach zbierało na dokończenie remontu budynku przy ulicy Poznańskiej 1 w Pyrzycach, który ma być przeznaczony na Niepubliczne Przedszkole Specjalne „Puchatek”.

Organizatorem wykonawczym Pyrzyckiej Szybkiej Dychy Backer OBR na zlecenie Gminy Pyrzyce było Stowarzyszenia K2 Partners (organizator m.in. 40 PKO Półmaraton Szczecin). Niemniej w przygotowania włączyły się również Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach , Pyrzycki Dom Kultury, Straż Miejska w Pyrzycach, Komenda Powiatowa Policji, Ochotnicze Straże Pożarne z terenu gminy oraz Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego.  Docenić należy także 72  wolontariuszy ze Szczecina i Pyrzyc, którym należą się brawa za ich zaangażowanie, wsparcie i sumiennie wykonaną pracę.

Sponsorem Tytularnym imprezy była firma Backer OBR Sp. z o.o., która od samego początku wspiera Szybką Dychę.  Wśród sponsorów i partnerów wymienić należy również firmę Europa Systems Sp. z o.o. – fundatora nagrody za pobicie rekordu trasy, Grupę Polmotor z marką Renault (partner motoryzacyjny), Termo Organikę, Firmę Fiege, Kancelarię Prawną Skotarczak Dąbrowski Olech i Partnerzy, oraz sklep dla biegaczy Centrum Biegowe RUN EXPERT ze Szczecina. Zakup medali dla zawodników wsparło finansowo Województwo Zachodniopomorskie.

Dzięki współpracy z firmą Neptis S.A. właścicielem aplikacji Yanosik, uczestnicy biegu nie mieli problemów ze znalezieniem wyznaczonych przez organizatora parkingów, a mieszkańcy oraz podróżni z ominięciem zamkniętych na czas zawodów ulic.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez Gazetę Ziemi Pyrzyckiej, Puls Powiatu – Dwutygodnik Powiatu Pyrzyckiego, TV Aura oraz serwisy Pyrzycki MegaFON, SzczecinBiega.pl, MaratonyPolskie.pl, hot-point.pl, oraz Radio Szczecin i Plus Radio Lipiany

Na uwagę zasługuje fakt, iż Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR została objęta patronatem honorowym Burmistrz Pyrzyc – Marzeny Podzińskiej oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierda Geblewicza.

Szczegółowe wyniki:  www.szybkadycha.pl     https://www.facebook.com/szybkadycha

Szybko! Szybciej! Pyrzycka Szybka Dycha!