JESIENNA SIATKÓWKA

Inauguracją sezonu jesienno – zimowego pod „dachem hali” była IV edycja Jesiennego Halowego Turnieju Piłki Siatkowej Amatorskich Drużyn Żeńskich i Męskich, dyscypliny sportu, która w Pyrzycach – obok piłki nożnej cieszy się również dużą popularnością.

W ubiegłą sobotę – 13.10.2018 r. na zaproszenie organizatorów: Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach i Stowarzyszenia BLACK TEAM Pyrzyce do sportowej rywalizacji przystąpiły zaprzyjaźnione zespoły: SKS Stargard, ZSK Witnica oraz miejscowe entuzjastki siatkówki: UKS PIAST – ZS NR 1 i BLACK TEAM. Zespoły męskie tworzyły dwie pyrzyckie ekipy: Amatorzy i Żak – Espadon Pyrzyce.

Uroczystego otwarcia dokonała dyrektor OSiR – Joanna Woźniak.

Wszystkie mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, a siatkarskie rywalizacje szły „jak burza”. I tu rodzimy Black Team tylko w ostatnim starciu z rywalkami ze Stargardu oddał zwycięstwo (3:0), jednak w dwóch poprzednich waleczne pyrzyczanki nie przepuściły wygranej, tym samym plasując się na drugim miejscu na podium.

Męskie grono Pyrzyczan nie walczyło o miejsce na podium, tylko towarzysko i rekreacyjnie rozegrało sobotnie spotkanie.

Oczywistym jest, że podsumowanie każdej sportowej imprezy kończy się uhonorowaniem najlepszych drużyn i zawodników trofeami. Wszystkie zespoły otrzymały z rąk Joanny Woźniak – dyrektor OSiR w Pyrzycach puchary i pamiątkowe dyplomy. Natomiast statuetki otrzymały: Jessica Kostecka (Black Team Pyrzyce) – najwszechstronniejsza zawodniczka, Magdalena Libertowicz (ZSK Witnica) – najlepsza rozgrywająca, Vanessa Bulak – najlepsza atakująca. Miano najsympatyczniejszej Pani uzyskała Natalia Kamzol (SKS Stargard).

Tradycyjnie obsługę sędziowską prowadzili młodzi adepci Klubu MLKS „ŻAK – ESPADON” Pyrzyce.

Po emocjonujących zmaganiach na parkiecie organizatorzy zawodów zaprosili wszystkich gości na poczęstunek. W miłej i pełnej pozytywnej energii atmosferze opracowywali kolejne inicjatywy sportowe.

KOŃCOWA TABELA WYNIKÓW PAŃ :

I. SKS STARGARD

II. BLACK TEAM PYRZYCE

III. ZSK WITNICA

IV. UKS PIAST PYRZYCE – ZS NR 1 PYRZYCE