Nowe osiągnięcia sumitów Spartakusa Pyrzyce

 Bardzo udany okazał się wyjazd do Siedlec w dniach 24-25.04.2021r. na Puchar Polski Juniorek, Juniorów, Kadetek i Kadetów w sumo.

 Reprezentacja naszego klubu pod opieką trenera Grzegorza Jaska wywalczyła 9 medali, w tym 1 złoty, 2 srebrne i 6 brązowych.

           Doskonale spisał się Krystian Sitarski, który, wywalczył dwa medale: złoty w kat. wag. 65 kg wśród kadetów oraz brązowy w grupie juniorów w kat. wag. 60 kg.

Pozostali nasi zawodnicy spisali się również bardzo dobrze; Wiktoria Staszak zdobyła 2 srebrne medale kategorii wag.+75 kg oraz w kategorii open w grupie juniorek, potwierdzając tym samym swoją pewną pozycję reprezentowania Polski w Mistrzostwach Europy do lat 21, które odbędą się w Kazaniu /Rosja/ w dniach 24-28.06.2021r. oraz w Mistrzostwach Świata i Europy w grupie juniorek, które będą rozgrywane w Polsce.

Kolejne medale zdobyli: Rafał Kowalczyk- brązowy medal w kat. wag. 55 kg w grupie kadetów i brązowy medal w kat. wag. 55 kg w grupie juniorów. Oliwia Sitarska wywalczyła- brązowy medal w kadetkach w kat. wag. 55 kg Jakub Żółtański- zdobył brązowy medal w kategorii wag. 80 kg w grupie juniorów, oraz Aleksander Gorący wywalczył  brązowy medal    w kat. wag. +100 kg wśród juniorów.

W punktacji drużynowej mężczyzn LKS „Spartakus” zajął wysokie IV miejsce w Polsce.

W imieniu Zarządu Klubu po raz kolejny gratulujemy zawodnikom i trenerom osiągniętych wyników.

Za Zarząd LKS Spartakusa

Prezes Bolesław Kowalski

                                                                                                                                                  Gratulujemy sukcesów!!!