PIKNIK Z SENIORAMI

W sobotę (09.11.2019 r.) z udziałem seniorów 50 + oraz młodzieży szkolnej rozegrano piknik sportowo – rekreacyjny. Uroczystość odbyła się w ramach promocji hasła „Sport to zdrowie, niech się każdy o tym dowie”.
W związku z tym, iż ROK 2019, to jubileusz 100-lecia powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a Święto idei olimpijskiej od ponad pięćdziesięciu lat towarzyszy naszej mocno usportowionej gminie, każdy zespół miał za zadanie przygotować prezentację grupy w strojach sportowych wybranej dyscypliny, w śmiesznej tonacji oraz okrzyk.
Podczas defilady podziwialiśmy inwencję twórczą drużyn, które prezentowały się w różnorodności strojów i barw.
Oficjalnego otwarcia zawodów dokonały: Burmistrz Pyrzyc – Marzena Podzińska oraz Prezes UTW Pyrzyce – Zenobia Walczak.
Następnie zabawa sportowo – rekreacyjna „na wesoło” rozpoczęła się od prezentacji i okrzyków sportowych przygotowanych przez osiem drużyn, które (z racji tak dużej frekwencji) podzielone zostały na dwie grupy (po cztery zespoły w jednej).
Wyłonione ze startujących ekip ośmioosobowe jury obradowało nad oceną „młodych duchem” seniorów, którzy odznaczali się nie tylko umiejętnościami sportowymi, ale także kreatywnością, wyobraźnią i niesamowitym poczuciem humoru.
Przygotowane konkurencje wzbudzały wiele pozytywnych emocji nie tylko wśród uczestników, ale także wśród kibiców, którzy dzielnie wspierali swoje ekipy. Można było podziwiać jak seniorzy wykazywali się wolą współzawodnictwa podczas konkurencji tj.: kładka, opróżnianie flaszek, prezes/prezesowa woźnica, bieg płetwonurków, kapsle, tor przeszkód, jak również sprytem i wiedzą w „co z tego wyjdzie” – łączenie punktów oraz quizie o tematyce olimpijskiej.
Uroczystość oprawiona była występami artystycznymi przygotowanymi przez grupę taneczną dziewcząt (klasy I – III oraz V – VI) ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach, którą prowadzi Pani Karolina Matyńka. Również grupa pań „Myślidorki” z Myśliborza okrasiły swoimi występami gimnastycznymi („Romantyczne kołowanie”, „Charlestone na wesoło”) sobotnią imprezę. Biesiadnie gospodarzy przywitał Zespół Śpiewaczy „Maliny” z Golczewa.
Wszyscy wykonawcy otrzymywali od publiczności owacje na stojąco, co jest przykładem zdolności artystycznych wszystkich grup pokoleniowych.
Pyrzyckim igrzyskom przyświecał jeden cel: integracja seniorów, współdziałanie lokalnej społeczności, zacieśnienie relacji młodzież – dorośli poprzez uczestnictwo we wspólnej zabawie. Jak również kształtowanie postaw fair – play.
W trakcie zawodów organizatorzy przygotowali dla wszystkich ekip i gości ciepły poczęstunek oraz kawę, herbatę i ciasto.
Po zakończonych zmaganiach Pani Burmistrz oraz Pani Prezes UTW w Pyrzycach podziękowały uczestnikom, kibicom oraz przybyłym gościom za wspaniałą atmosferę i mile spędzony czas. Wręczając podziękowania – dyplomy za uczestnictwo oraz nagrody rzeczowe statuetki i obrazy z haftem pyrzyckim wyraziły nadzieję na dalszą owocną współpracę.
Podsumowując podkreślić należy, iż zamierzony cel został osiągnięty, co bardzo cieszy i jednocześnie determinuje organizatorów – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pyrzycach do jeszcze lepszej organizacji.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w organizacji imprezy:
1. Pani Danucie Kuźnickiej i Zofii Kusz (nauczycielki wf z SP w Pyrzycach) oraz młodzieży – wolontariuszom za pomoc przy prowadzeniu konkurencji;
2. Pani Karolinie Matyńka (nauczycielce SPzOI w Pyrzycach) oraz grupie dziewcząt z koła tanecznego za występy artystyczne