PODPISANIE UMÓW O WSPÓŁPRACY PARTNERSKIEJ Z DECATHLON SP. Z O.O.

W czwartkowe przedpołudnie (04.02.2021 r.), w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach odbył się briefing prasowy, podczas którego w obecności Burmistrz Pyrzyc – Marzeny Podzińskiej podpisane zostały umowy z Decathlon Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, reprezentowaną przez Adriana Milewskiego – Lidera Aglomeracji Decathlon w Szczecinie, a Dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach – Krzysztofem Dębińskim
– w zakresie wyłonienia partnera strategicznego oraz Prezesami MLKS Sokół Pyrzyce – Dariuszem Świergul i Marcinem Mazurkiewiczem – w ramach współpracy partnerstwa strategiczno-technicznego i kształcenia zawodników.

Podczas czteromiesięcznych rozmów Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji
w Pyrzycach z przedstawicielem Firmy Decathlon wypracowane zostało wspólne stanowisko, w zakresie porozumienia dotyczącego działalności sportowo – technicznej w Gminie Pyrzyce.

Jednocześnie bardzo intensywne negocjacje o współpracy klubu
prowadzili Panowie Prezesi MLKS „SOKÓŁ” Pyrzyce, których zamierzony efekt końcowy został dzisiaj przypieczętowany.

Firma Decathlon przekazała również piłki do gry w piłkę nożną Joannie Kołatkiewicz – Olszówka Prezes LKS Sęp Brzesko oraz lokalnemu Sokołowi. Natomiast Panowie Prezesi przekazali na ręce naszych partnerów szaliki i maseczki klubowe.

To będzie dobry czas na zagospodarowanie i wykorzystanie istniejącej już infrastruktury sportowej do aktywizacji społeczeństwa oraz ulepszania już osiągniętych efektów.

Jest to wydarzenie historyczne, takiego spektrum aktywności w zakresie wspierania sportu i infrastruktury sportowej w Gminie Pyrzyce jeszcze nie było.

W konferencji uczestniczyły media: TVK AURA oraz Radio Plus Lipiany.