Pyrzyce Mistrzem!

Centralna Komisja Turniejowa przy Krajowej Federacji Sportu dla Wszystkich ogłosiła wyniki X Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, w ramach XXIV Sportowego Turnieju Miast i Gmin. W tegorocznej imprezie pod hasłem „Sport łączy pokolenia”, która odbyła się od 26 maja do 1 czerwca br., ogółem udział wzięło 221 miast i gmin z całej Polski.

W kategorii IV miast od 15 do 40 tys. zdecydowanie najlepsze na 45 startujących okazały się Pyrzyce, wyprzedzając miasta z województwa małopolskiego Gorlice i Krynicę – Zdrój. Dziesiąty już raz z rzędu nasza Gmina plasuje się w czołówce najlepszych usportowionych miast zajmując, tym razem I miejsce na podium.

Jak co roku – głównym celem turnieju jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby mieszkańców danej miejscowości, promowanie zdrowego stylu życia, rozbudzanie potrzeby systematycznego ćwiczenia u osób mało aktywnych ze wszystkich środowisk, grup zawodowych i społecznych oraz integracji wokół wydarzeń sportowo – rekreacyjnych całych rodzin.

W nagrodę za pierwsze miejsce Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich przy współpracy z Wojewódzką Komisją Turniejową przeznaczy nagrodę finansową na zorganizowanie pikniku sportowo – rekreacyjnego.

Koordynacją wszelkich turniejowych działań u złotego medalisty zajmował się pyrzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy ze szkołami, przedszkolami, klubami sportowymi, stowarzyszeniami, sołectwami, jednostkami organizacyjnymi Gminy Pyrzyce i Powiatu Pyrzyckiego oraz osobami fizycznymi.

Dziękujemy bardzo zaangażowanym podmiotom w realizację sportowego przedsięwzięcia i cieszymy się z tak owocnej współpracy.