PYRZYCE PO RAZ KOLEJNY MISTRZEM

PO RAZ KOLEJNY PYRZYCE MISTRZEM 💪👏👌👍

Centralna Komisja Turniejowa przy Krajowej Federacji Sportu dla Wszystkich ogłosiła wyniki XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, w ramach XXV Sportowego Turnieju Miast i Gmin. W tegorocznej imprezie pod hasłem ”Sport to zdrowie, niech się każdy o tym dowie”, która odbyła się od 26 maja do 1 czerwca br., ogółem udział wzięło 211 miast i gmin z całej Polski.
W kategorii IV miast od 15 do 40 tys. zdecydowanie najlepsze na 42 startujących okazały się Pyrzyce, wyprzedzając miasta z województwa małopolskiego Krynicę – Zdrój i Limanową. Jedenasty już raz z rzędu nasza Gmina plasuje się w czołówce najlepszych usportowionych miast zajmując, drugi rok z rzędu I miejsce 🏆🥇!!!
Niezmiennie głównym celem imprezy jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby naszych obywateli, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia.
W nagrodę za pierwsze miejsce Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich przy współpracy z Wojewódzką Komisją Turniejową przeznaczy nagrodę finansową na zorganizowanie pikniku sportowo – rekreacyjnego.
Koordynacją wszelkich turniejowych działań u złotego medalisty zajmował się pyrzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Dziękujemy bardzo zaangażowanym podmiotom w realizację sportowego przedsięwzięcia i cieszymy się z tak owocnej współpracy 🙂🙃😄