Pyrzyce Tańcem Malowane

Taniec Towarzyski – to piękno, energia, harmonia, zmysł Do końca XIX i początku XX wieku wykonywany był tylko na salach balowych lub podczas zabaw ludowych, po czym stał się dyscyplina sportową ze ścisłymi zasadami. W Polsce jest bardzo rozpowszechnioną i cenioną dziedziną.
W całym kraju, a nawet i Europie październikowe weekendy wypełnione był wieloma ważnymi i prestiżowymi wydarzeniami tanecznym. Dlatego też na liście organizatorów nie mogło zabraknąć Pyrzyc, gdzie pomysłodawca Stowarzyszenie Tańca Sportowego Pyrzyce wraz z partnerami: Gminą Pyrzyce, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Pyrzycach oraz Grupą Asta – Szkoła Tańca ze Szczecina zorganizowali I Jesienny Turniej Tańca Towarzyskiego z cyklu Grand Prix Astra o puchar Burmistrz Pyrzyc.

W niedzielę (23.10.2016 r.) – od wczesnych godzin do hali OSiR przy ul. Rolnej 5 przybywały uczestniczki i uczestnicy (do 13 r.ż) wraz z całymi rodzinami, aby w przyjaznej atmosferze i rywalizacji fair play wytańczyć w swojej kategorii wiekowej i klasie tanecznej najwyższe miejsce na podium.
Oficjalnego otwarcia niedzielnej uroczystości dokonała Burmistrz Pyrzyc – Marzena Podzińska, życząc uczestnikom wspaniałych wrażeń, przepięknie wytańczonych rytmów oraz cudownej zabawy.
Prowadzący: Katarzyna Florczuk oraz Łukasz Słowikowski przedstawili szerokie grono jurorów, które reprezentowało dziewięciu sędziów oceniających: Arkadiusz Guzierowicz – sędzia główny, Marcin Kalitowski, Ewa Sadokierska, Danuta Antosz, Przemysław Grzywniak, Katarzyna Porazik, Sara Matysiak, Katarzyna Gawłowicz oraz sędzia skrutiner – Wojciech Kowalski.
Turniej podzielony był na trzy bloki sportowe (przebiegał od godziny 12.00 – 19.20), w których był podział na PARY i SOLO, po dwa wyjścia w każdym bloku. Zawodnicy przepiękne prezentowali się w swingowym i wirowym walcu angielskim, płynnym i najbardziej eleganckim tańcu jakim jest walc wiedeński, wznoszącym nad powierzchnię parkietu guick stepie. Rytmicznej, pełnej emocji i pasji cha-chy, w radosnym i dynamicznym jive’a, w falującej i zmysłowej sambie, czy też w bardzo popularnej, ale jakże skocznej polce.
Pomiędzy blokami para sportowa ST „ASTRA” ze Szczecina, reprezentanci na Mistrzostwach Polski 2016 – Julia Soroko i Krzysztof Ferdek oczarowali widzów magią tańca – dostojnym walcem wiedeńskim, zmysłowym tangiem oraz bardzo skocznym quick stepem. Cudowne stroje i piękne fryzury wirowały na pyrzyckim parkiecie OSiR do późnych godzin wieczornych. Para na co dzień trenuje pod bacznym okiem Pana Arkadiusza Guzierowicza.
O godzinie 17.00 przepiękny występ Zespołu Pieśni i Tańca Pyrzyce pod przewodnictwem Joanny Suwińskiej i Janusza Urbańskiego, działającego przy Pyrzyckim Domu Kultury wprowadził uczestników oraz widzów w galowy nastrój wieczoru.
Dopełnieniem uczty duchowej był pokaz szczecińskiej grupy „Astra” par dorosłych, profesjonalnego trenera Jacka Porazika – właściciela szkoły „tańca Astra”. Zmysłowe i pełne seksapilu show rozpaliło widzów do gorączki.
Natomiast w wielkim finale do układu „The Gym” zaprezentowała się najmłodsza grupa tańca nowoczesnego, którego trenerem jest Pani Paulina Kołodziej. Dzięki choreografii tej w zeszłym sezonie grupa zdobyła I miejsce podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego w Międzyzdrojach.
Elegancją i wdziękiem Grupa Dance Mix Electra i Dance Mix Youth filii ST Astra ze Szczecina zaprezentowała mix barwnej, kolorowej i roztańczonej choreografii pt. „Flawless”. Była to absolutna premiera specjalnie przygotowana na pokaz w Pyrzycach.
Gracja układów, polot i serdeczne uśmiechy wzbudziły aplauz publiczności. Gromkie oklaski i wyrazy podziwu żegnały dziewczęta.

Widowisko to było dopełnieniem wartości, które niesie za sobą taniec, dlatego też pyrzycka uroczystość wpisana została do kalendarza imprez sportowo – rekreacyjno – kulturalnych i pozostanie na zawsze niepowtarzalna.
Organizatorzy Gali bardzo serdecznie dziękują wszystkim za pomoc i zaangażowanie w zorganizowaniu tej prześlicznej uroczystości:

PARTNERZY wspierający:

1. Danuta i Jacek Matyjasik Restauracja PARK
2. Geotermia Sp.z o.o.
3. Gmina Pyrzyce, Pani Burmistrz Marzena Podzińska
4. Anna i Paweł Habiera
5. Zuzanna i Witold Osowscy KONSTALBUD
6. Pyrzyckie Przedsiębiorstwo Komunalne
7. TV Kablowa Aura
8. Gazeta Ziemi Pyrzyckiej
9. Systemy Zabezpieczeń Grzegorz Woźniak
10. CAD Solution Sławomir Wróblewski
11. Ewa i Przemysław Półchłopek
12. Hubert Bekasiak
13. Robert Sójka- Dyrektor Zespołu Szkół nr 1
14. Katarzyna Zielińska
15. Przewozy Regionalne Sp. z o.o. Oddz. zachodniopomorski
16. Grupa Doradczo-Szkoleniowa
17. Arkadiusz Mazepa- z-ca Dyrektora Gabinetu Marszałka woj. zach-pom
18. Artur Gredka, Wiesław Nadolny WANG
19. Mirosław Skrobek Pyrzycko-Stargardzki Bank Spółdzielczy
20. Radosław Zybała
21. Pyrzycki Dom Kultury
22. Zespół Pieśni i Tańca
23. Agnieszka Nowaczek
24. Krystyna Gunerka
25. Paweł Gołębiowski
26. Wioletta Gołowacz i Marcin Michalski
27. Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowich
28. Oliwier Wróblewski

29. Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie

WYNIKI PAR PERŁA PYRZYCE NA I JESIENNYM TURNIEJU TAŃCA
O PUCHAR BURMISTRZ PYRZYC:

kat. 10-11 klasa G
I MIEJSCE Woźniak Maciej Capar Hanna (Astra Szczecin Wyzwolenia)
III MIEJSCE Borek Filip Kraśniańska Zofia

kat. do lat 7 klasa H
I MIEJSCE Streich Jan Kraśniańska Anna
II MIEJSCE Aleksander Nizio Zuzanna Wróblewska

kat. 10-11 klasa H
I MIEJSCE Woźniak Oliwier Kita Liliana
II MIEJSCE Czerwiński Bartosz Pawlik Zuzanna

kat 10-11 klasa H solo
I MIEJSCE Hanna Łyjak

Red. Justyna Gredka

Zapraszamy do galerii