Pyrzyce Tańcem Malowane

Od ubiegłego roku Pyrzyce stały się miastem promującym ruch taneczny wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Stało się to za sprawą Stowarzyszenia Tańca Sportowego Pyrzyce wraz z partnerami: Gminą Pyrzyce, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Pyrzycach oraz Grupą Astra – Szkołą Tańca ze Szczecina, którzy wprowadzili do kalendarza imprez sportowych Jesienny Turniej Tańca Towarzyskiego z Cyklu Grand Prix Astra o Puchar Burmistrz Pyrzyc.

W sobotę (28.10.2017 r.) w godzinach przedpołudniowych do pyrzyckiej hali OSiR przybywały uczestniczki i uczestnicy wraz z całymi rodzinami, aby stanąć w turniejowe szranki i wytańczyć w swojej kategorii wiekowej najwyższe miejsca na podium i otrzymać okazałe trofea. Ponad 200 dziewcząt i chłopców zawładnęło parkietem hali podczas II edycji turnieju.

Tegoroczny turniej podzielony był na dwa bloki sportowe (przebiegał od godziny 13.00 – 21.00). Wszyscy uczestnicy przepiękne prezentowali się w swingowym i wirowym walcu angielskim, płynnym i najbardziej eleganckim tańcu jakim jest walc wiedeński, wznoszącym nad powierzchnię parkietu guick stepie. Rytmicznej, pełnej emocji i pasji cha-chy, w radosnym i dynamicznym jive’a, w falującej i zmysłowej sambie oraz polce.

O godzinie 17.00 podczas, gdy w tle rozbrzmiewał utwór Celin Dion – „Beauty and the Beast” przez szpaler ogniowy ustawiony przez młodzież gimnazjalną weszli na scenę prowadzący – Katarzyna Florczuk i Łukasz Słowikowski. Tradycją stało się, iż Zespół Pieśni i Tańca Pyrzyce pod przewodnictwem Joanny Suwińskiej i Janusza Urbańskiego uświetnił galowy nastrój wieczoru.

Oficjalnego otwarcia sobotniej Gali dokonała Burmistrz Pyrzyc – Marzena Podzińska, życząc uczestnikom wspaniałych wrażeń, przepięknie wytańczonych rytmów oraz cudownej zabawy.

Niepowtarzalny klimat uroczystości zapewniła profesjonalna oprawa artystyczna. Pomiędzy blokami pary sportowe ST „ASTRA” ze Szczecina, posiadające tytuł Wicemistrzów Polski – Kinga Kaczmarek i Damian Grabowski oraz Katarzyna Magdziarz i Filip Karkosz oczarowywali widzów magią tańców standardowych i latynoamerykańskich.

W radosnych rytmach zaprezentowali się przedszkolaczki z Pyrzyc – Astra Kids, którą prowadzi Pani Sara Matysiak. Schemat ruchów, ubiór i muzyka – to elementy dodane do cudownego pokazu zaprezentowanego również przez pyrzycką grupę dziewcząt INTER MIX w tańcu nowoczesnym.

Mistrzowskie show przedstawiła formacja DANCE MIX ST Astra ze Szczecina, kierowana przez Panie Paulinę Kołodziej i Matyldę Bylicką, wśród której są Mistrzowie Świata w Tańcu Nowoczesnym z roku 2015/2016 i będą bronili tytułu w roku 2017.

W wielkim finale zgromadzeni goście mogli podziwiać elegancję i wdzięk ruchów w choreografii specjalnie przygotowanej i zaprezentowanej podczas Euro Dance Festiwal 2017.

Wielkie emocje, niezwykłe piękno tańca towarzyskiego i nowoczesnego w najlepszym wydaniu. Tego wszystkiego mogła zasmakować publiczność drugiej edycji Gali – Pyrzyce Tańcem Malowane. To niecodzienne wydarzenie zgromadziło całą rzeszę uczestników i widzów, a organizatorzy zadbali o wysoki poziom i niepowtarzalną atmosferę.

Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Pyrzycach, Stowarzyszenia Tańca Sportowego Pyrzyce oraz Grupa Astra – Szkoła Tańca ze Szczecina bardzo serdecznie dziękują wszystkim za pomoc i zaangażowanie w zorganizowaniu tej dostojnej uroczystości.

PARTNERZY wspierający:

 1. Danuta i Jacek Matyjasik Restauracja PARK

 2. Małgorzata i Piotr Dalke

 3. Gmina Pyrzyce, Pani Burmistrz Marzena Podzińska

 4. Anna i Paweł Habiera

 5. Pyrzyckie Przedsiębiorstwo Komunalne

 6. CAD Solution Sławomir Wróblewski

 7. Ewa i Przemysław Półchłopek

 8. Hubert Bekasiak

 9. Katarzyna Zielińska

 10. Pyrzycko-Stargardzki Bank Spółdzielczy, Prezes Zarządu – Mirosław Skrobek

 11. Agnieszka Nowaczek

 12. Leszek i Paweł Gołębiowscy

 13. Oliwier Wróblewski

 14. Powiat Pyrzycki, Starosta – Stanisław Stępień

 15. Globex Sp. z o.o. – MRÓWKA Pyrzyce

 16. BACKER OBR Spółka z o.o. W Pyrzycach

 17. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

 18. Projektowanie i Nadzór Budowlany Jerzy Sosnowski, Krzysztof Sosnowski

 19. Tomasz Czerwiński

 20. Mirosława Żwierełło

PATRONI MEDIALNI:

TV Kablowa Aura

Gazeta Ziemi Pyrzyckiej

Puls Powiatu

Dziękujemy:

Szkole Podstawowej w Pyrzycach za wolontariat gimnazjalistów

Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach za użyczenie stołów i krzeseł

Pyrzyckiemu Domu Kultury za użyczenie materiałów do dekoracji

Zespołowi Pieśni i Tańca Pyrzyce za przepiękny występ

WYNIKI NA II JESIENNYM TURNIEJU TAŃCA O PUCHAR BURMISTRZ

PYRZYC – w załączniku