PYRZYCKA MAJÓWKA 2019

Pyrzycka „Majówka” od trzech lat rozpoczyna się przy Placu Ratuszowym – Wyścigiem Rowerkowym o Puchar Burmistrz Pyrzyc – Marzeny Podzińskiej. Tegoroczne zawody, a w tym bardzo atrakcyjne nagrody przyciągnęły na linię startu ponad 150 szkrabiątek, szkrabów, smyków, młodzików i juniorów, którzy mieli do pokonania dystans (zależny od kategorii wiekowej) od 200 m do 1800 m.

Po raz kolejny niezawodne były jednostki czuwające nad bezpieczeństwem młodych „cyklistów”. Rowerowy peleton eskortował radiowóz Straży Miejskiej oraz członkowie ze Stowarzyszenia Rowerowe Pyrzyce, którzy prowadzili i zamykali peleton. Na trasie czuwało Stowarzyszenie Ratownictwa Powiatu Pyrzyckiego, policjanci z Komendy Powiatowej Policji oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Pyrzyce (Pyrzyce, Obromino i Nowielin).

Na mecie z rąk Burmistrz Pyrzyc – Marzeny Podzińskiej, Zastępcy Burmistrz – Roberta Betyny oraz Radnej Rady Miejskiej w Pyrzycach – Małgorzaty Piotrowskiej każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal i lizaka. Za miejsca od I – VI uczestnicy otrzymali statuetkę, czekoladę i dyplom, a za pierwsze miejsce dodatkowo nagrodę rzeczową.

Spośród uczestników w każdej kategorii wiekowej rozlosowane zostały vouchery na kwotę 150 zł (każdy) na zakup sprzętu sportowego.

W ostatnim losowaniu trzech rowerów w kategoriach: szkrabiątka; szkraby i smyki oraz młodziki i juniorzy szczęśliwymi nabywcami jednośladów zostali: Kacper Kowalewski (19), Nadia Wasiak (139) i Aleksandra Ciurlej z nr startowym 163.

Podczas wyścigu przygotowany był kącik z atrakcjami, gdzie panie z Pyrzyckiej Biblioteki Publicznej malowały twarze i wyczarowywały przeróżne figurki z balonów.

Po rywalizacji „na kółkach” odbyły się występy artystyczne lokalnych Zespołów Śpiewaczych „Na pyrzycką nutę”, przygotowane przez Pyrzycki Dom Kultury.

Patronat medialny nad uroczystością objęli: „Kurier Szczeciński”, TVK AURA, Gazeta Ziemi Pyrzyckiej, Puls Powiatu, Radio Plus Lipiany, PyrzyceFM.

Wielkie podziękowania i uznania kierujemy do ludzi o wielkim sercu i bezinteresownej pomocy za wsparcie i udział w tegorocznych zawodach:

SPONSOROM:

1. PAŃSTWU KAMILI I MARCINOWI KONOPNICKIM – FIRMA MARKON GROUP W PYRZYCACH;

2. GRUPIE PSB SKLEP MRÓWKA W PYRZYCACH;

3. FIRMIE DECATHLON SZCZECIN USTOWO;

4. PANU ZBIGNIEWOWI WASIAKOWI – FIRMA NAPRAWA, SERWIS MASZYN BUDOWLANYCH, ROBOTY ZIEMNE

5. GEOTERMII PYRZYCE SP. Z O.O.

6. PANU LESZKOWI GOŁĘBIOWSKIEMU – ZAKŁAD BUDOWNICTWA OGÓLNEGO W PYRZYCACH

7. PANU MARCINOWI KUTAJ – SKLEP KREA – TOR W PYRZYCACH

8. PAŃSTWU MAŁGORZACIE I MARIUSZOWI GONTARZ – SKLEP „EDEN” W PYRZYCACH

9. PAŃSTWU JUSTYNIE I RAFAŁOWI KRZENTOWSKIM – KWIACIARNIA „GRACJA” W PYRZYCACH

10. PANU DANIELOWI WROŃSKIEMU – FIRMA „DAMAR”

W PYRZYCACH

11. ODDZIAŁOWI MLEKOVITA – ZAKŁAD W PYRZYCACH

12. PANU ADAMOWI LICHOTA – FIRMA „DARKO” W PYRZYCACH

PARTNEROM:

1. GMINIE PYRZYCE

2. STAROSTWU POWIATOWEMU W PYRZYCACH

3. STOWARZYSZENIU RATOWNICTWA POWIATU PYRZYCKIEGO

4. OCHOTNICZYM STRAŻOM POŻARNYM GMINY PYRZYCE (JEDNOSTKOM Z OBROMINA, NIEBOROWA I PYRZYC)

5. STOWARZYSZENIU ROWEROWE PYRZYCE

6. STRAŻY MIEJSKIEJ W PYRZYCACH

7. KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W PYRZYCACH