SPORTOWO – REKREACYJNE OBCHODY „PYRZYCKIEGO DNIA DZIECKA”

W miniony poniedziałek, 5 czerwca br. bardzo liczna, bo ponad tysięczna rzesza przedszkolaków oraz uczniów podstawówek z klas I – VI z całej Gminy Pyrzyce przybyła na boisko sportowe przy Hali OSiR, aby bawić się podczas zorganizowanego przez Burmistrz Pyrzyc – Marzenę Podzińską, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Pyrzycką Bibliotekę Publiczną „Pyrzyckiego Dnia Dziecka”.

Uczestników poniedziałkowej zabawy uroczyście przywitała dyrektor OSiR – Pani Joanna Woźniak, która przy okazji wszystkim dziewczynkom i chłopcom złożyła najgorętsze, najmilsze życzenia z okazji DNIA DZIECKA.

Następnie przy pięknej słonecznej pogodzie – w cyrkowej scenerii milusińscy zabawiani byli przez barwny, roztańczony i rozśpiewany duet The Clown Circus Show Ruphert & Rico. Atrakcjami towarzyszącymi były stoiska:

– Krajowej Administracji Skarbowej działającej w projekcie CITES – kampanii edukacyjno – informacyjnej „GINĄCE GATUNKI”, której celem jest podwyższenie poziomu świadomości społecznej w zakresie nielegalnego handlu gatunkami zagrożonymi wyginięciem;

– Policji Oddziału Prewencji – zapoznanie dzieci ze sprzętem policyjnym i radiowozem oraz znakowanie rowerów przez pyrzyckich dzielnicowych;

Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pyrzycach – promocja zdrowego stylu życia „Trzymaj formę” i „Stop dopalaczom”;

– Busika profilaktycznego – program przeciw alkoholizmowi i narkomanii. Edukacja poprzez zabawę;

– Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach. Dwa wozy – podnośnik hydrauliczny z drabiną i samochód ratowniczo – gaśnicy. Z wysięgnika w asyście funkcjonariuszy podziwiano panoramę Pyrzyc. Niespodzianką strażaków była fontanna piany i kurtyna wodna.

Tradycją stało się rozegranie „Wieloboju sportowego dyrektorów szkół podstawowych” o puchar Dyrektor OSiR – Joanny Woźniak.

Na starcie zawodów stanęło pięciu przedstawicieli z gminnych podstawówek: Brzeska, Mielęcina, Okunicy, Pyrzyc i Żabowa. Wśród czterech pań znalazł się jeden „rodzynek” – reprezentant Okunicy.

Podczas emocjonującej rywalizacji w toczeniu i przekładaniu opony, rzutach do celu niebanalnym przedmiotem, celnym strzale do balonowej „bomby”, czy załóż, zdejmij – dopingu nie brakowało.

Zwycięstwo tegorocznej II edycji sportowych potyczek wywalczyła pyrzycka podstawówka. Okazałe trofeum oraz dyplom Burmistrz Pyrzyc – Robert Betyna wraz z Dyrektor OSiR – Joanną Woźniak wręczyli Pani Dyrektor – Alinie Janił.

W ubiegłym roku puchar ten ozdabiał szkołę w Brzesku, przez kolejny rok będzie chwałą SPzOI w Pyrzycach.

Tak oczarowani atrakcjami dzieci z żalem opuszczały zielony teren przy ul. Rolnej 5.

Obserwując zainteresowaniu się najmłodszych przygotowaną ofertą, można śmiało rzec, że przedłużone świętowanie z okazji Dnia Dziecka było wielką frajdą nie tylko dla dzieci, ale również dla organizatorów.

Organizatorzy serdecznie dziękują, za okazane po raz kolejny dobro i pomocną dłoń. Doceniają wniesione zaangażowanie i wsparcie

w zorganizowanie tak wspaniałej uroczystości.

Instytucje wspierające:

  • Gmina Pyrzyce

  • Pyrzyckie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.

  • Europa Systems Sp. z o.o. w Żabowie

  • Lehman Agrotechnika Sebastian Lehman Sp. z o.o. w Pyrzycach

  • Globex Sp. z o.o. w Pyrzycach