Stadion Miejski im. Leszka Słoninki

REGULAMIN STADIONU W PYRZYCACH

 

Na obiekcie znajdują się dwa pełno wymiarowe boiska do piłki nożnej, boiska treningowe, boisko do siatkowej piłki plażowej, korty tenisowe, boisko do badmintona, bieżnia, tory do gry w kule – boule oraz stacjonarne urządzenia siłowe.  Dodatkowym walorem Ośrodka jest plac rekreacyjny, na którym usytuowane są drewniane wiaty, okazały grill oraz wyznaczone miejsce na ognisko z dostępem do prądu, ciepłej wody i WC, które doskonale wkomponowują się w piękno otaczającego środowiska. Spotykają się tutaj dzieci, młodzież, pracownicy zakładów oraz różne  instytucje, aby na łonie natury miło spędzić czas.

Na co dzień stadion jest areną zmagań treningowych oraz w weekendy cyklicznych turniejów i imprez rekreacyjno – sportowo – kulturalnych. Wraz ze wzrostem świadomości o zdrowym trybie życia, wzrasta zainteresowanie i korzystanie z obiektów i urządzeń usytuowanych na stadionie korzysta przez zakłady pracy i  osoby prywatne.

W okresie wiosenno – letnim życie sportowe prowadzone jest głównie na Stadionie Miejskim. Wówczas obsługa świadczy pracę dwuzmianową. Wynika to z uwagi na dbałość o obiekt oraz coraz większe zainteresowanie mieszkańców uprawianiem rekreacji poprzez korzystanie z boisk i urządzeń rekreacyjnych, co pozytywnie wpływa na rozwój sportu szkolnego, na krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci i dorosłych mieszkańców miasta i gminy Pyrzyce. Stadion, to nie tylko sport i rekreacja, jest wykorzystywana do celów kulturalno – rozrywkowych. Odbywają się tu pokazy strażackie, koncerty, pokazy sztuki kaskaderskiej.