Sumici Spartakusa wśród najlepszych w Polsce

Sukcesem organizacyjnym i sportowym zakończyły się w Pyrzycach Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów w Sumo, które odbyły się w dniach 03-04.10.2020r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Rolnej.
Przy zaostrzonym rygorze sanitarno-epidemiologicznym bez udziału widzów, w zawodach uczestniczyło 187 sumitek i sumitów z 34 klubów z kraju.
Reprezentacja naszego klubu wywalczyła 4 medale. Mistrzynią Polski kadetek w kategorii 45 kg została Oliwia Sitarska – uczennica Szkoły Podstawowej w Bielicach.
W-ce Mistrzem Polski w kategorii +95 kg został Aleksander Gorący – uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Pyrzycach, a brązowe medale wywalczyli: Rafał Kowalczyk w kategorii 50 kg oraz Julia Ignasiak w kategorii 70 kg – również uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Pyrzycach. Ponadto w punktacji klubowej nasze dziewczęta wywalczyły wysokie III miejsce, a chłopcy VII zdobywając łącznie 37 punktów we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży.
Wszystkim reprezentantom LKS Spartakusa i kadrze trenerskiej składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów na niwie sportowej i w życiu prywatnym.
Tak dużej imprezy nie udałoby się zorganizować bez pomocy licznej rzeszy ludzi dobrej woli. Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu w Szczecinie, władzom Gminy Pyrzyce na czele z Panią Marzeną Podzińską i Robertem Betyną, pracownikom OSiR pod dyrekcją Pana Krzysztofa Dębińskiego oraz partnerom.
Za Zarząd LKS Spartakus
Prezes Bolesław Kowalski