TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ Z OKAZJI „DNIA KOBIET”

(NIE)TYPOWE ŚWIĘTOWANIE DNIA KOBIET

W pyrzyckim Ośrodku Sportu i Rekreacji obchodzony jest dość (nie)typowo – ale oryginalnie Dzień Kobiet. Taka forma świętowania stała się już tradycją.
W sobotę była to już ósma edycja turnieju z udziałem współorganizatorek – wspaniałych kobiet z Black Team Pyrzyce.
Za każdym razem dziewczyny starają się, aby w niezwykły sposób ubarwić to święto. Do tej pory były już m.in.: kobietami pracującymi, pielęgniarkami i paniami wiosnami. Pomysł tegorocznego tematu – „EPIDEMIA KOBIET” pojawił się w listopadzie, a myślą przewodnią było zarażanie innych kobiet pozytywną energią, entuzjazmem i inspiracją do działania tak, aby chciało się chcieć.
Imprezę otworzył Robert Betyna, zastępca burmistrz Pyrzyc, który swe przemówienie rozpoczął od złożenia wszystkim uczestniczkom sportowych zmagań, życzeń z okazji „Dnia Kobiet” oraz wręczył symbolicznego kwiatka.
W zawodach udział wzięły cztery ekipy, a parkiet zdominowały najmłodsze siatkarki, ale jakże wysportowane, szybkie i z temperamentem, z drużyny Gryf Arena Gryfice, które we wszystkich spotkaniach (grano do dwóch wygranych setów ) nie oddały przeciwniczkom nawet jednej partii. Na drugim miejscu uplasowały się Pyrzyczanki z Black Teamu, trzecie miejsce wywalczyły koleżanki ze Stargardu – MOSTAR, a czwarte – RESET Kozielic.
Każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar oraz dyplom. Tradycyjnie nagrodzono Panie w kategoriach indywidualnych.
Najlepszą zawodniczką została Nikola Maliszewska (Gryf Arena Gryfice), najlepszą rozgrywającą – Monika Ozda (Mostar Stargard), a miano najlepszej atakującej przypadło Jessice Kosteckiej (Black Team Pyrzyce). Dodatkowo spośród wszystkich kobiet w każdym zespole wybrano najlepszą zawodniczkę drużyny. Honory jury czyniła córka fundatora statuetek, Klaudia Maduzia. W ekipie Gryf Arena Gryfice nagrodę otrzymała Martyna Perużyńska, w drużynie Mostar Stargard – Anna Pogródek, w Reset Kozielice – Emilia Urbańska, a w Black Team Pyrzyce – Roksana Herman.
W duchu sportowej rywalizacji Panie nie tylko udowodniły że są fantastycznymi siatkarkami, ale także doskonale się bawią.
Obsługę sędziowską prowadzili młodzi adepci z Klubu ŻAK – Espadon Pyrzyce (Wiktor Majda i Jakub Dub), którzy zawsze z zaangażowaniem i niezawodnością włączają się w imprezy sportowe organizowane przez OSiR, za co serdecznie dziękujemy.

Końcowa tabela turnieju:

I m – Gryf Arena Gryfice
II m – Black Team Pyrzyce
III m – MOSTAR Stargard
IV m – Reset Kozielice