Turniej Siatkówki w Pyrzycach

      W ubiegłą sobotę (21.10.2017 r.) z udziałem dziesięciu amatorskich drużyn, w pyrzyckiej hali sportowej rozegrana została III edycja Jesiennego Turnieju Piłki Siatkowej Amatorskich Drużyn Żeńskich i Męskich o Puchar Dyrektor OSiR – Joanny Woźniak.

Na zaproszenie współorganizatorów: Stowarzyszenia BLACK TEAM Pyrzyce oraz Drużyny Pyrzyckich Siatkarzy Amatorów do sportowej rywalizacji przystąpiły zaprzyjaźnione zespoły. W grupie pań wystąpił: MOSTAR Stargard, SULĘCIN, WITNICA, COŚ INNEGO Stargard oraz miejscowe entuzjastki siatkówki PIAST i BLACK TEAM. Zespoły męskie reprezentował: Barlinek, Rzepin, ŻAK – ESPADON Pyrzyce oraz gospodarze.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Dyrektor OSiR – Joanna Woźniak życząc gry fair – play i przesyłając pozdrowienia od Pani Burmistrz Pyrzyc – Marzeny Podzińskiej.

W pierwszej fazie zawodów zespoły żeńskie podzielone zostały na dwie grupy, w których przeprowadzono eliminacje. Mężczyźni zaś rozegrali pojedynki systemem „każdy z każdym”.

W grupie „A” wystąpił: Black Team Pyrzyce, MOSTAR Stargard i Witnica. W grupie „B” zmagania stoczyły zawodniczki z: Piasta Pyrzyce, Coś Innego Stargard oraz Sulęcina. Po siatkarskim maratonie awans do półfinałów uzyskały po dwie czołowe drużyny z każdej grupy („A” – MOSTAR i COŚ INNEGO, „B” – Witnica i Sulęcin). W toczonych na krzyż półfinałach witniczanki pokonane zostały przez koleżanki z Sulęcina (0:2), a COŚ INNEGO w tai – breku uzyskało przewagę nad koleżankami z MOSTARU (2:1), zapewniając sobie tym samym start w finale. W najważniejszym meczu turnieju Panie z COŚ INNEGO nie pozwoliły na zbyt wiele sulęciniankom, pokonując je w tai – breku (2:1). W spotkaniu „o brąz” siatkarki z MOSTAR-U zwyciężyły witniczanki (2:0).

W grupie męskiej rywalizacja sportowa również szła „jak burza”. I tu pyrzyczanie(gospodarze) w dwóch pierwszych spotkaniach nie przepuścili żadnego seta. Dopiero w ostatnim starciu z młodym narybkiem siatkarskim ŻAKIEM – ESPADON Pyrzyce tai – break zdecydował o przewadze gospodarzy (2:1).

Na sukces pyrzyckiej ekipy zapracowali:

Panowie – Andrzej Pawlik, Zbigniew Budynek, Artur Gredka, Sebastian Kozłowski, Bartosz Kłosowski, Rafał Krzentowski, Michał Nowakowski, Dariusz Dziubek, Jakub Rozel.

Tradycją jest, że podsumowanie każdej sportowej imprezy kończy się uhonorowaniem najlepszych drużyn trofeami. Nie inaczej było w sobotę. Trzy ekipy żeńskie i trzy męskie otrzymały z rąk dyrektor OSiR – Joanny Woźniak puchary, natomiast wszystkie drużyny – pamiątkowe dyplomy.

Tytuł najlepszej zawodniczki i zawodnika turnieju otrzymali: Kamila Kaczmarek z COŚ INNEGO Stargard i pyrzyczanin z ŻAKA – ESPADON – Wiktor Majda. Obie osoby otrzymały bon podarunkowy ufundowany przez Burmistrz Pyrzyc – Marzenę Podzińską i Zastępcę Burmistrz Pyrzyc – Roberta Betynę.

Miano najsympatyczniejszej siatkarki i upominek od firmy Green Essence – Sklep ze zdrową żywnością w Pyrzycach otrzymała Ewelina Olczak (MOSTAR Stargard), zaś najsympatyczniejszym siatkarzem został Sebastian Kozłowski (Pyrzyce), dla którego firma LUKAS ufundowała nagrodę rzeczową.

Po emocjonujących zmaganiach na parkiecie organizatorzy zawodów zaprosili wszystkich gości na poczęstunek.

KOŃCOWA TABELA WYNIKÓW PAŃ :

I. COŚ INNEGO Stargard

II. SULĘCIN

III. MOSTAR Stargard

IV. WITNICA

V. BLACK TEAM Pyrzyce

VI. PIAST Pyrzyce

KOŃCOWA TABELA WYNIKÓW PANÓW:

I. PYRZYCE

II. ŻAK – ESPADIN Pyrzyce

III. RZEPIN

IV. BARLINEK